Екотуризм - єднання з природою

Екотуризм - єднання з природою


Людина-дитя природи. І його психічне і фізичне здоров'я залежить від того, на скільки близький він до коріння. Жителі мегаполісів хворіють частіше і живуть менше, ніж жителі провінції. Всьому виною дефіцит свіжого (без шкідливих вихлопів) повітря, гіподинамія, їжа, що містить ГМО, постійні стреси.

Багато людей вже зробили правильні висновки з ситуації, що склалася і для відпочинку вибирають абсолютно протилежне, а саме: чисте повітря, активний рух, натуральну їжу, пізнавальну культурну програму і позитивні емоції. Такий відпочинок називають зеленим або екотуризм. Головна мета подорожі - опинитися в середовищі з чистою екологією, максимальну кількість часу проводити серед природи, познайомиться з традиціями і звичаями місцевого населення.

Правила еко відпустки

  • Розміреність і неспішність - перше правило. Не треба перетворювати відпочинок в погоню за пам'ятками. Мета - отримати задоволення від краси пейзажу. Релаксація на чистому повітрі, єднання з природою. Повна гармонія з навколишнім світом.
  • Індивідуальна програма - друге правило. Ви можете скласти для себе власний план відпустки та свій індивідуальний маршрут. Можете приєднатися до групи однодумців. Вони невеликі (3-6 чоловік).
  • Пізнавальність - третє правило. Подивитися цікаві місця, познайомиться з місцевими жителями, дізнатися етнічні традиції населення.
  • Не нашкодити природі - четверте правило. Екологічність у всьому. Ніякого сміття, поліетиленових пакетів, пластику. Кращий транспорт той, що не забруднює повітря.
  • Натуральне харчування. Кухня тієї місцевості, де перебуваєте. Чудова можливість самим збирати фрукти, гриби, ягоди. Проживання в комфортних умовах.

Разом весело крокувати

Багато хто подорожує пішки. Де буде проходити маршрут, залежить від вас. Можна дізнатися де відпочити в карпатах або відвідати околиці Мурома, пройтися стежками Алтаю, а можна подивитися - еко поселення в Перу або джунглях Амазонки.

Умови для проживання максимально наближені до природи (бунгало, гасові лампи, мило ручної роботи). Гуляти в джунглі поведе професійний гід і розповість про красу флори, про небезпеку і екзотику фауни.

Верхи на верблюді або віслюку

Подорожувати на тваринах пропонують багато країн. В Алжирі, Єгипті - на верблюдах, Індії - на слонах і т.д. Дуже екзотично і море емоцій. Країни півночі традиційно пропонують катання в собачих упряжках (можна навіть на Північний полюс).

Рафтинг

Умови для рафтингу є в багатьох країнах. Прекрасна можливість зняти стрес і відчути прилив адреналіну. Чорногорія пропонує сплав по річці Тара. Прекрасний відпочинок і гострі відчуття чекають мандрівників на Балі і Шрі-Ланці. Складний і дуже захоплюючий рафтинг пропонує туристам Норвегія. Щоб ви не вибрали, заряд бадьорості і прилив сил вам гарантований.

Очищення духу

Величезний енергетичний потенціал містять місця - центри духовних практик. Можна відвідати Байкал, де на острові Ольхон, живе дух озера, і скупатися в затоці молодості. Відвідування Гімалаїв і вивчення йоги в буддійських поселеннях (містечко Шимла) благодійно вплинуть на душевне здоров'я. Якщо ви хочете докорінно змінити свій спосіб життя, досить купити будинок біля озера і насолоджуватися природою постійно.

На землі є багато місць, де варто побувати. Але навіть коротка поїздка в мальовничу село в рідній країні допоможе розслабитися і отримати користь для здоров'я.